+86-574-63516612 cxhengcheng@cxhengcheng.com
رده محصول
تماس با ما

شی Hengcheng، قطعات شرکت, با مسئولیت محدود

اضافه کردن: No.1666 جاده شمالی Zhangxin شهر Xiaolin شهر شی ولایت چین

تماس با ما: چن چن

تلفن: + 86-574-63516612

فکس: + 86-574-63516768

تلفن همراه: + 86-13958260606

پست الکترونیکی:cxhengcheng@cxhengcheng.com

نمایشگاه
مهارت های کاربردی آزمون اولتراسونیک برای سرامیک و ریخته گری
Jul 27, 2018

ریخته گری و ریخته گری بزرگ نقش مهمی در زمینه تولید ماشین آلات، تولید خودرو، کشتی سازی، نیروگاه، صنایع سلاح، تولید فولاد و غیره دارد. به عنوان بخش مهمی از آن حجم و وزن زیادی دارد و روند آن و پردازش پیچیده تر است. فرایند معمولا استفاده می شود ذوب شمش، جعل، یا ریخته گری و ریخته گری، و بدست آوردن اندازه مورد نیاز و شرایط فنی توسط بخاری فرکانس بالا برای رعایت الزامات شرایط خدمات آن است. با توجه به ویژگی های تکنولوژی پردازش آن، همچنین مهارت های کاربردی خاصی برای شناسایی نقص اولتراسونیک ریخته گری و فرفری دارد.

اول، تست اولتراسونیک ریخته گری

با توجه به اندازه دانه های درشت، ضریب نفوذ ضعیف و نسبت سیگنال به نویز کم، تشخیص دشوار است. این پرتو صدا با انرژی صوتی با فرکانس بالا برای پخش در داخل ریخته گری استفاده می شود. هنگامی که آن را در سطح داخلی و یا نقص قرار می دهد، آن را منعکس و پیدا کردن نقص. مقدار انرژی آکوستیک منعکس شده، تابعی از جهت و خواص سطح داخلی یا نقص و امپدانس آکوستیک چنین بازتابنده است، به طوری که نقایص مختلف یا انرژی صوتی منعکس شده از سطح داخلی می تواند برای تشخیص حضور نقص، ضخامت دیوار یا سطح. آزمایش اولتراسونیک عمیق ضایعات کم، یک روش تست غیرمخرب است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای اصلی آن عبارتند از: حساسیت بالا تشخیص، می تواند ترک های خوب را تشخیص دهد؛ دارای توانایی نفوذ زیادی است، می تواند ریخته گری ضخامت بخش را تشخیص دهد. محدودیت اصلی این است که توضیح شکل موج انعکاسی نقص های شکسته با اندازه کانونی پیچیده و جهت گیری ضعیف دشوار است. ساختارهای داخلی مطلوب، مانند اندازه دانه، ریزساختار، تخلخل، محتوای محتوا یا رسوبات ریز پراکنده، مانع تفسیر شکل موج نیز می شوند. علاوه بر این، مرجع برای بلوک های آزمون استاندارد برای آزمایش مورد نیاز است.

دوم، تست اولتراسونیک جعل

(1) پردازش جعل و نقص های رایج

فرش ها توسط شمش فولاد جعلی ساخته شده است. فرآیند جعل شامل گرمایش، تغییر شکل و خنک کننده است. نقص های جعلی را می توان به نقص های ریخته گری، نقص های جوش و نقص های حرارتی تقسیم کرد. نقص های ریخته گری عمدتا: انقباض سوراخ باقی مانده، شل، ورود، ترک و غیره. نقص های جعلی عمدتا عبارتند از: تاشو، نقاط سفید، ترک ها و دیگر نقص های حرارتی عمدتا ترک می شوند.

باقی مانده حفره انقباضی این است که سوراخ انقباضی در شمش کافی است که هنگام فورج بریده شود و اغلب در انتهای جعل یافت می شود.

خستگی صمیمیت و خالی است که توسط شمش ساخته شده در طی انجماد و انقباض است. این امر به دلیل عدم تقارن جعلی در هنگام فورج کردن، به طور عمده در مرکز و سر شمش، به طور کامل با هم مخلوط نشده است.

گنجاندن ذاتا مخلوط، خارجی غیر فلزی و گنجاندن فلز است. ورودی های داخلی عمدتا در مرکز و سر شمش ساخته شده اند.

ترک هایی شامل ترکیدن ریخته گری، ترک خوردن و ترك كردن حرارتی می شوند. شکاف های بین قطبی محور فولادی آستنیتی شکاف ایجاد شده توسط ریخته گری است. جعل و درمان غیرمنتظره می تواند بر روی سطح یا هسته جعل ایجاد شود.

نقطه سفید این است که جعل دارای مقدار زیاد هیدروژن است و خنک شدن بعد از جوشیدن خیلی سریع است و هیدروژن محلول در فولاد نمیتواند فرار کند و باعث ایجاد ترک خوردن ناشی از استرس بیش از حد شود. نقطه سفید عمدتا در مرکز بخش بزرگی از جعل قرار دارد. لکه های سفید همیشه در گروه ها در فولاد ظاهر می شود. * x-H9 [:

(2) بررسی اجمالی روش های تشخیص نقص

با توجه به زمان تشخیص عیب، تشخیص نقص جاسوسی را می توان به تشخیص نقص مواد اولیه و تشخیص نقص در فرایند تولید، بازرسی محصول و بازرسی خدمات تقسیم کرد.

هدف از تشخیص نقص در تشخیص نقص مواد خام و ساخت آن شناسایی نقص ها در اوایل است تا زمانیکه می توان اقدامات را برای جلوگیری از توسعه نقص و بازنشستگی انجام داد. هدف از بازرسی محصول برای اطمینان از کیفیت محصول است. هدف از بازرسی در خدمت نظارت بر نقص هایی است که ممکن است پس از عمل رخ دهد یا به طور عمده خستگی ایجاد شود.

(3) انتخاب شرایط تشخیص

انتخاب پروب

برای تشخیص نقص اولتراسونیک فرمینگ، پروب طولی موج مستمر به طور عمده استفاده می شود. اندازه ویفر Φ14 ~ Φ28mm است، و Φ20mm به طور معمول استفاده می شود. برای جعل های کوچکتر، پروب های ویفر کوچک به طور معمول برای زمینه نزدیک و دلایل تلفات اتصال استفاده می شود. گاهی اوقات، برای تشخیص یک نقص با یک زاویه گرانشی خاص به سطح تشخیص، همچنین ممکن است با یک پروب کاهش یافته با یک مقدار مشخص تشخیص دهد. برای نقص نزدیک به محدوده، با توجه به نفوذ ناحیه کور و نزدیک میدان مستقیم پروب، پروب دوار کریستال مستقیم برای تشخیص استفاده می شود.

دانه فورچون به طور کلی کوچک است، بنابراین فرکانس تشخیص بالاتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد، معمولا 2.5 ~ 5.0MHz. برای جوراب با مقدار زیادی از دانه های ضخیم و بزرگ، برای جلوگیری از اکو جنگل مانند و بهبود نسبت سیگنال به نویز، فرکانس پایین باید انتخاب شود، به طور کلی 1.0 ~ 2.5MHz.

201711201328224543117.jpg